SC. AQUASKAPING SRL.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SC. AQUASKAPING SRL.

Amenajari interioare si exterioare
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Galerie
Instalatii de irigat Empty
Ultimele subiecte
» Instalatii de irigat
Instalatii de irigat EmptyMier Apr 27, 2011 7:24 pm Scris de Mihai

» Crevetii-bijuteriile apei
Instalatii de irigat EmptyMar Apr 19, 2011 1:38 pm Scris de Mihai

» Tipuri de acoperisuri pentru case
Instalatii de irigat EmptySam Apr 02, 2011 9:59 am Scris de Simonyka

» Cum alegem mocheta?
Instalatii de irigat EmptySam Apr 02, 2011 9:50 am Scris de Simonyka

» Ciclide Malawi
Instalatii de irigat EmptyMier Mar 30, 2011 11:16 am Scris de Mihai

» Donez melci
Instalatii de irigat EmptyMier Mar 30, 2011 11:13 am Scris de Mihai

» Scalari Marmorati
Instalatii de irigat EmptyMier Mar 30, 2011 11:12 am Scris de Mihai

» Gazonul natural
Instalatii de irigat EmptyLun Mar 21, 2011 2:13 pm Scris de Mihai

» Iazurile si necesitatile lor
Instalatii de irigat EmptyLun Mar 21, 2011 1:24 pm Scris de Mihai

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Forum
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

 

 Instalatii de irigat

In jos 
AutorMesaj
Mihai
Admin
Mihai


Mesaje : 29
Puncte : 99
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

Instalatii de irigat Empty
MesajSubiect: Instalatii de irigat   Instalatii de irigat EmptyMier Apr 27, 2011 7:24 pm

Săptămânile însorite din timpul verii, fără ploaie, sunt excelente pentru noi, dar din păcate nu şi pentru plantele din grădină. Când vine vorba de apă, iarba de gazon este deosebit de pretenţioasă. Pierderea unei zecimi din aprovizionarea obişnuită cu apă duce la veştejire.

Florile din grădină, ca de exemplu florile anuale de vară, care înfloresc neobosit, sau plantele leguminoase care sunt gata de cules vara, au nevoie de până la 200 de litri de apă de metru pătrat. În acest caz sunt indicate sistemele de irigare impresionante, cu tehnologie inteligentă, uşor de utilizat şi care oferă soluţii inovatoare.

GARDENA a dezvoltat aspersorul automat AquaContour pentru grădinarii amatori, care sunt conştienţi că trebuie să fie grijulii cu apa, deoarece este o resursă preţioasă. Acest aspersor poate fi ajustat atât de fin, încât trimite umiditatea preţioasă practic în fiecare colţ al grădinii. În plus, acţionează cu precizie perfectă, pentru că udă într-adevăr doar zonele însetate. Cum face acest lucru? Sistemul inteligent permite programare pas-cu-pas şi memorarea a până la 50 de puncte de contur, ceea ce permite ajungerea exact în zonele care necesită irigare.

Sistemul de micro-irigare prin picurare GARDENA. Acesta furnizează tuturor plantelor umiditatea necesară, automat şi cu costuri reduse. Sistemul invizibil de aspersoare se asamblează uşor şi rapid. Conductele sale subterane de irigare umezesc solul în mod egal, fără ca vreo picătură să se evapore.

Furtunul de grădină, care acum poate fi utilizat direct de pe rola-suport sau cărucior , este un tovarăş ingenios. Dispozitivul de perete al furtunului GARDENA, cu mecanismul său roll-up automatic, oferă această funcţie. Acesta poate fi uşor montat pe perete şi rotit până la 180 de grade, pentru a permite schimbări de direcţie, fără efort. Pentru conectarea uşoară şi rapidă la un robinet, aspersor, duş cu tijă sau pistol de stropit, se poate utiliza un conector pentru furtun. După ce irigarea este completă, nu trebuie decât să smuciţi rapid, iar furtunul se rulează automat.



Sursa www.gardena.com
Sus In jos
https://case-gradini.forumgratuit.ro
 
Instalatii de irigat
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SC. AQUASKAPING SRL. :: Amenajari exterioare :: Instalatii de irigat-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente