SC. AQUASKAPING SRL.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SC. AQUASKAPING SRL.

Amenajari interioare si exterioare
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Galerie
Hrana pestilor Empty
Ultimele subiecte
» Instalatii de irigat
Hrana pestilor EmptyMier Apr 27, 2011 7:24 pm Scris de Mihai

» Crevetii-bijuteriile apei
Hrana pestilor EmptyMar Apr 19, 2011 1:38 pm Scris de Mihai

» Tipuri de acoperisuri pentru case
Hrana pestilor EmptySam Apr 02, 2011 9:59 am Scris de Simonyka

» Cum alegem mocheta?
Hrana pestilor EmptySam Apr 02, 2011 9:50 am Scris de Simonyka

» Ciclide Malawi
Hrana pestilor EmptyMier Mar 30, 2011 11:16 am Scris de Mihai

» Donez melci
Hrana pestilor EmptyMier Mar 30, 2011 11:13 am Scris de Mihai

» Scalari Marmorati
Hrana pestilor EmptyMier Mar 30, 2011 11:12 am Scris de Mihai

» Gazonul natural
Hrana pestilor EmptyLun Mar 21, 2011 2:13 pm Scris de Mihai

» Iazurile si necesitatile lor
Hrana pestilor EmptyLun Mar 21, 2011 1:24 pm Scris de Mihai

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Forum
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

 

 Hrana pestilor

In jos 
AutorMesaj
Mihai
Admin
Mihai


Mesaje : 29
Puncte : 99
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

Hrana pestilor Empty
MesajSubiect: Hrana pestilor   Hrana pestilor EmptySam Feb 26, 2011 10:54 pm

Multe specii de pesti sunt carnivore şi se hrănesc cu insecte, larve de insecte, viermi, larve, creveti, peştii mici şi animale similare. Cu toate acestea, aproape toţi peştii, de asemenea, pasc pe plante vii, alge şi, prin urmare, considerate ca fiind ierbivore. Ca rezultat în mediul natural majoritatea pestilor sunt într-adevăr omnivori şi au nevoie de măncare care conţine atât parte animala cat şi vegetala.

Un acvariu, fără nici o planta şi alge, peştele este lipsit de legume. Dacă vă hraniti peştilor doar cu alimente carnivore, ele pot dezvolta deficit de nutriti si cauzeaza multe probleme cum ar fi constipaţia, hidropizie etc

Vegetale conţine multe fibre şi ajută la digestia alimentelor. Hranirea regulat de legume poate păstra pesti foarte sanatosi.

Puteţi încerca hrănirea cu multe legume, inclusiv mazăre verde, fasole, dovlecel, broccoli, salata verde etc.

Hranirea cu legume, direct sau după spălarea în apă fierbinte este o delicatesa pentru pestii Crap koi, Goldfish .

Pentru a hrani animale cu legume (cum ar fi fasole, dovlecei),ele trebuiesc taiate în bucăţi mai mici si apoi se fierb in cuptorul cu microunde pana se fac moi , dupa care lasate la racit. Acest tip de hrana este foarte buna pentru perechile noi formate ce se pregatesc de o noua depunere.

Mazare verde, doar se fierbe până ce boabele se fac moi Acest tip de hrana este deosebit de bun pentru goldfishes.

De la broccoli, se ia porţiunea de culoare verde închis, se taie felii şi apoi se fierb până când se inmoie , dupa care trebuiesc lasate la racit. Acesta este favorit de Plecos(de altfel acest lucru poate crea un dezastru în acvariul dvs.).
Sus In jos
https://case-gradini.forumgratuit.ro
 
Hrana pestilor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
SC. AQUASKAPING SRL. :: Amenajari interioare :: ACVARISTICA :: Hrana-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente